Przedstawienia odbędą się 3 i 4 września 2014 r. w Teatrze Wielkim w Tianjinie. Premiera ”Madame Curie” w reżyserii Marka Weissa odbyła się w 2011 roku w Paryżu. W operze występuje dziesięciu solistów, trzydziestoosobowy chór i tancerka Bałtyckiego Teatru Tańca. W warstwie muzycznej, oprócz pełnej orkiestry symfonicznej, pojawią się takie instrumenty jak saksofon, akordeon, gitary elektryczne. Fragmenty elektroniczne będą także odtwarzane z komputera.

 

Libretto inspirowane jest życiem prywatnym Marii Skłodowskiej-Curie, jedyną w historii podwójną noblistką. ”Była po prostu człowiekiem, chodzącym także po ziemi, mającym własne życie uczuciowe i naukowe we wszystkich jego odmianach” – opowiada kompozytorka. – ”Chciałam ją pokazać od tej właśnie strony – że była pełnowartościową jednostką ludzką, a że przy tym była kobietą – to zupełny przypadek”.

Teatr Wielki w Tianjinie (Tianjin Grand Theatre, TGT) to imponujący, nowy obiekt kulturalny w północnochińskim mieście Tianjin. W pierwszym sezonie funkcjonowania zbudowano niezwykle ambitny program, który z powodzeniem konkuruje z programem National Center for the Performing Arts w Pekinie.

Zapraszamy!

Więcej szczegółów znaleźć można na:

www.asia.culture.pl/pl/wydarzenie/opera-madame-curie-w-chinach

http://eticket.tjgtheatre.org/

Organizatorzy: Tianjin Grand Theatre, Opera Bałtycka, Culture.pl

Partnerzy: Ambasada RP w Pekinie

Źródło: asia.culture.pl