Uprzejmie informujemy o zmianie zasad dot. wjazdu z Polski na terytorium Chińskiej Republiki Ludowej, którą Ambasada Chin w Warszawie ogłosiła na swojej stronie internetowej w dniu 19 lutego 2021 r.

Według obowiązujących od 22 lutego 2021 r. regulacji, obywatele polscy przy podróży do Chin mogą korzystać wyłącznie z bezpośrednich połączeń lotniczych z Polski. Nie ma możliwości podróży do Chin z przesiadką (tranzytem) w państwie trzecim.

Komunikat Ambasady ChRL zawiera także informacje dla podróżnych, którzy przeszli zachorowanie na COVID i w odpowiednich testach otrzymują wyniki dodatnie.

Pełną treść najnowszego komunikatu Ambasady ChRL w Warszawie znajdziecie Państwo na tej stronie: http://pl.china-embassy.org/pol/sghd_1/t1854830.htm

Osoby planujące podróż do Polski, które przeszły w Chinach szczepienie preparatem Sinovac uprzejmie informujemy, że zwolnienie z obowiązku przejścia kwarantanny po przyjeździe do Polski dla osób zaszczepionych dotyczy wyłącznie posiadaczy świadectwa szczepienia ochronnego przeciwko COVID-19, wykonanego szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej. Do momentu publikacji tego komunikatu (stan na 23.02.2021 r.) szczepionka Sinovac nie otrzymała takiego dopuszczenia. Na mocy obowiązujących przepisów, nadal możliwe jest jednak zwolnienie z kwarantanny po przyjeździe dla osób, które podczas przekraczania granicy okażą negatywny testu na COVID (w języku angielskim), którego wynik otrzymali nie wcześniej niż 48 godzin przed przylotem do Polski.

Ogólne zasady wjazdu do Polski znajdują się na stronie Straży Granicznej: https://strazgraniczna.pl/pl/k-wjazd-do-polski-kwara

Polecamy również Państwa uwadze stale aktualizowane przez pracowników Wydziału Konsularnego
i Polonii Ambasady RP w Pekinie informacje dla podróżujących do Chin na portalu Ministerstwa Spraw Zagranicznych – https://www.gov.pl/web/dyplomacja/chiny, a także informacje dotyczące sytuacji epidemicznej w ChRL oraz Mongolii na stronie naszej Ambasady: https://www.gov.pl/web/chiny/covid-19-chiny-i-mongolia–informacje-ogolne

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, serdecznie zachęcamy do kontaktu mailowego na adres pekin.amb.wk[at]msz.gov.pl .

Z poważaniem,

Zespół Wydziału Konsularnego i Polonii
Ambasada RP w Pekinie