Szanowni Państwo,

Uprzejmie przypominamy, że dziś (22 kwietnia – do końca dnia) mogą Państwo jeszcze zgłosić swój udział w pokazie filmu „Najlepszy” (reż. Ł. Palkowski, z napisami w jęz. angielskim), który odbędzie się w Ambasadzie RP w Pekinie w piątek 23 kwietnia o godz. 19:00 (czas trwania pokazu: ok. 2 godziny).

Film poświęcony jest historii Jerzego Górskiego, sportowca, który mimo burzliwej i trudnej młodości pokonał swój nałóg, ukończył tzw. bieg śmierci i ustanowił rekord w triathlonowych mistrzostwach świata. „Najlepszy” został nagrodzony 4 Złotymi Lwami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz 3 Orłami Polskiej Akademii Filmowej. W filmie wystąpili m.in.: Jakub Gierszał, Kamila Kamińska, Arkadiusz Jakubik, Anna Próchniak, Janusz Gajos. Więcej informacji o filmie znajdą Państwo m.in. na portalu Filmweb: https://www.filmweb.pl/film/Najlepszy-2017-772700.

Pokaz skierowany jest do Polonii w naszym okręgu konsularnym, ale oczywiście zapraszamy Państwa bliskich i znajomych niezależnie od narodowości. Rekomendujemy udział osób w wieku pow. 12 lat.

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie udziału wraz z podaniem imienia i nazwiska (także osób towarzyszących) – na adres mailowy pekin.amb.wk@msz.gov.pl. Prosimy o zabranie ze sobą dokumentów tożsamości i okazanie ich przed wejściem do Ambasady.

Mamy nadzieję, że film będzie dla Państwa okazją do przyjemnego spędzenia piątkowego wieczoru, a jego pozytywne przesłanie wprawi Państwa w dobry nastrój. Do zobaczenia!

Z pozdrowieniami,

Zespół Wydziału Konsularnego i Polonii

Ambasada RP w Pekinie