Konkurs z okazji Święta Niepodległości! 11 pytań na 11 listopada. Czy Twoje dziecko zna na nie odpowiedzi? Sprawdź koniecznie!

11 listopada przypada 101 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Ten dzień jest niezwykle ważny dla każdego Polaka, zarówno tego mieszkającego w Ojczyźnie, jak i na emigracji.

Narodowe Święto Niepodległości zostało ustanowione ustawą z 23 kwietnia 1937 r. Upamiętnia odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów (1795-1918). Polska została wymazana z mapy Europy po tym jak w 1795 r. Prusy, Austria i Rosja dokonały III rozbioru Polski.

W Polsce dzień ten jest dniem wolnym od pracy 11.11 wiele osób wychodzi na ulice, by w Marszu Niepodległości uczcić suwerenność Polski oraz oddać hołd Bohaterom Narodowym.

Co z osobami, które mieszkają za granicą? Jak u nich wyglądają obchody dnia Niepodległości?

Dla rodzin z zagranicy również jest wiele ciekawych rozwiązań!

Jednym z nich jest konkurs zorganizowany przez Polonijkę – Polonijną Szkołę Podstawową wraz z Fundacją Edukacji Polonijnej, który przeznaczony jest dla każdego polonijnego dziecka w wieku od 5-15 lat.

Zadanie konkursowe polega na przesłaniu filmiku z odpowiedziami uczestników na pytania związane z Polską i Świętem Niepodległości. Pytania dostępne są w regulaminie, który znajdziecie pod tym linkiem
Konkurs trwa od 25.10, wyniki zostaną ogłoszone 8.11, a wyróżnione nagrania opublikowane w formie klipu 11.11 – w Święto Niepodległości.

Wszystkie prace konkursowe prosimy przesyłać w płaszczyźnie poziomej, w formacie mp4, na adres konkurs[at]polonijka.edu.pl. Zapraszamy do zabawy!