IMRAN AHMED TRIO WYSTĄPI W SIERPNIU W POLSCE

Imran Ahmed Trio, grupa z Bangladeszu łącząca jazz z psychodelicznym rockiem i flamenco, wystąpi po raz pierwszy na trasie koncertowej w Polsce. Zagra między innymi na festiwalu Voicingers oraz koncertach klubowych w Krakowie i Warszawie. Trasa potrwa od 22 do 27 sierpnia i odbędzie się w ramach projektu Jazz Po Polsku.

Imran Ahmed Trio to grupa wywodząca się z Bangladeszu. Wykonują muzykę improwizowaną z pogranicza psychodelicznego rocka i jazzu, inteligentnie wplatając w nią motywy flamenco. Zespół wydał dotychczas jedną studyjną płytę, zatytułowaną „Away and Home” (2018), która jest pierwszą jazzową płytą wydaną oficjalnie w Bangladeszu. Muzycy są pionierami gatunku w swoim kraju, prowadząc wspólnie zajęcia dla młodych adeptów jazzu w rodzimej, 20 milionowej Dhace, największym mieście Azji Zachodniej.

„Stworzenie sceny jazzowej od podstaw w Dhace nie było łatwym zadaniem. Popełniliśmy wiele błędów, ale wierzymy, że pewnego dnia będziemy ekspertami w tej dziedzinie. Jest to długi i żmudny proces, który powoli przynosi efekty. W tym czasie udało nam się stworzyć festiwal, na który zaprosiliśmy m.in. Johna McLaughlina, co było dużym przeżyciem dla całej naszej trójki, jako wieloletnich fanów jego muzyki. Zagraliśmy również trasy w Niemczech i Malezji. Jesteśmy podekscytowani wizytą w Polsce” – dodaje Imran Ahmed, gitarzysta i lider zespołu.

Grupa wystąpi w Polsce w oryginalnym składzie: Imran Ahmed – gitara, Mohaimin Karim – gitara basowa i Arjo Shrestho – perkusja, i zagra 22. sierpnia w krakowski klubie Strefa, 24. na festiwalu Voicingers w Żorach oraz 25 w klubie Bardzo Bardzo. Muzycy poprowadzą również warsztaty dla uczestników festiwalu. Zwieńczeniem trasy będzie koncert 27 sierpnia w studio koncertowym im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. 

„Trasa Imrana jest rozwinięciem i kontynuacją pomysłu dwustronnej współpracy kulturalnej, jaką polscy muzycy nawiązują z muzykami lokalnymi koncertując w Azji w ramach projektu Jazz Po Polsku. Muzyków z Bangladeszu poznałem podróżując z zespołem Grzegorza Karnasa z Kirgistanu po Indonezje na wiosnę zeszłego roku. Jest to jedyna okazja aby zobaczyć ich na żywo, w szczególności, iż uchodzą za pionierów gatunku w swoim rodzinnym kraju” – mówi Jakub Krzeszowski, twórca projektu Jazz Po Polsku.

Trasa koncertowa Imran Ahmed Trio Live in Poland 2019 organizowana jest w ramach projektu Jazz Po Polsku we współpracy z Voicingers Festival. Odbywa się pod honorowym patronatem Ambasady Bangladeszu w Polsce.

Imran Ahmed Trio – Three – Live at Jatra Club

IMRAN AHMED TRIO LIVE IN POLAND 2019
22.08 Kraków, Strefa, Św. Tomasza 31 
https://www.facebook.com/events/412465336031200/ 

23.08 Żory, Vocingers Festival, Miejski Ośrodek Kultury, Dolne Przedmieście 1, warsztaty
24.08 Żory, Vocingers Festival, Miejski Ośrodek Kultury, Dolne Przedmieście 1
https://www.facebook.com/events/344280186240023/


25.08 Warszawa, Bardzo Bardzo, Nowogrodzka 11 
https://www.facebook.com/events/476238153155275/

27.08, WARSZAWA, TRÓJKA Polskie Radio, Studio im. A. Osieckiej, Myśliwiecka 3/5/7

Więcej o zespole Imran Ahmed Trio:

https://www.facebook.com/imranahmedmusic

Kontakt: Jakub Krzeszowski
+48 500 785 338 / jakub.krzeszowski@gmail.com / www.jazzpopolsku.pl