Polonijne spotkanie w Ambasadzie RP w Pekinie – krótkie podsumowanie

W ostatni piątek (21.11) o godzinie 19:00 w Ambasadzie RP w Pekinie odbyło się spotkanie głównie nakierowane na studentów i naukowców aktualnie przebywających w stolicy.

Motywem przewodnim piątkowego „polskiego” wieczoru było znalezienie wspólnego rozwiązania dla wzmocnienia naszej studenckiej (i nie tylko) „polonijnej sieci” w Pekinie, oraz zebranie jak największej ilości propozycji na szerzenie polskiej kultury w Chinach. Osoby pragnące osobiście zaangażować się w działania Ambasady również znalazły w trakcie spotkania interesujące dla siebie treści i propozycje.

Bardzo pozytywnym zaskoczniem było to, że łączna liczba uczestników przerosła wszelkie wyobrażenia, aż do tego stopnia, że przygotowana na spotkanie sala nie była w stanie pomieścić nas wszystkich. Obecność obecnością, ale najważniejsze było oczywiście to, że zdecydowana większość osób, które pojawiły się tego wieczora w Ambasadzie bardzo aktywnie brała udział w dyskusji. Wspólna „burza mózgów” pozwoliła zebrać ogromną liczbę nowych pomysłów i rozwiązań. Na pewno mogą one stworzyć fantastyczny grunt pod dalsze działania w celu rozwinięcia i usprawnienia funkcjonowania organizacji polonijnych w Pekinie.

Po spotkaniu można z całą pewnością powiedzieć, że nie tylko liczba polaków w Pekinie rośnie z miesiąca na miesiąc, ale bardzo ważne jest również to, że nasze zaangażowanie w szerzenie polskiej kultury poza granicami kraju jest coraz większe. Miejmy tylko nadzieję, że tak duża aktywność na piątkowym spotkaniu przełoży się na dalsze działania i uda nam się wspólnie, krok po kroku stworzyć naszą małą Polskę w Chinach.

Bardzo serdecznie dziękujemy Wam za wspólny piątkowy wieczór i za podzielenie się wszystkimi uwagami i pomysłami.