Filmy w styczniu – Pekin

Pokaz: 22 stycznia (czwartek), godz. 19:00

„Dziewczyna z szafy” (2012)

Reżyseria: Bodo Kox

Napisy: j. angielski, j. chiński

 

Czas: 90 min

Bohaterowie „Dziewczyny z szafy” to duchowi krewni sympatycznych świrów ze skandynawskich komediodramatów albo amerykańskiego kina niezależnego. Emocjonalnie pogruchotani, niekompatybilni z normalnym społeczeństwem, szukający schronienia w ekscentrycznych rytuałach i zmyślonych światach. Kox patrzy na swoich freaków z czułością, ale i poczuciem humoru. Lubi ich nawet wtedy, gdy oni sami nie mogą na siebie patrzeć. Tam, gdzie inni widza psychozę, reżyser wyczuwa wrażliwość. (filmweb.pl)

Podwójny pokaz 31 stycznia (sobota)

godzina 14:00 

 „Mała Moskwa” (2008)

Reżyseria: Waldemar Krzystek

Napisy: j. angielski, j. chiński

Czas: 120 min.

Niesprawiedliwie potraktowany przez krytyków film Waldemara Krzystka udowadnia, że polskie kino potrafi wydać z siebie nie tylko przaśne odmiany popularnych gatunków (komedia romantyczna, kino historyczne), ale także płynąć w ich głównym nurcie. „Mała Moskwa” to rasowy, sprawnie zrealizowany melodramat w interesujących historycznych dekoracjach. Jak dla mnie to zupełnie wystarczy. (filmweb.pl)

godzina 16:15

„Jasminum” (2006)

Reżyseria: Jan Jakub Kolski

Napisy: j. angielski, j. chiński

Czas: 103 min

Do nietypowego klasztoru, gdzie każdy mnich ma swój własny zapach, przyjeżdża konserwatorka malarstwa z 5-letnią córka. Goście zaburzą panujący tam spokój.

(filmweb.pl)